Regały do biura domowego – jakie wybrać?

Wysoki regał ze wszystkimi segregatorami i książkami jest meblem niezbędnym, gdy urządza się kącik home office lub domowy gabinet. Jaki mebel wybrać, aby zapewniał niezbędny komfort korzystania z potrzebnych dokumentów, a jednocześnie nie wprowadzał do domu zbyt “biurowej” atmosfery? Na szczęście duży wybór mebli tego rodzaju pozwala połączyć te dwie kwestie!

Wygodne sięganie – jaki regał wybrać?

W domowym biurze bardzo często trzeba wstawać od biurka, aby coś zeskanować, wydrukować czy po prostu odnaleźć niezbędną rzecz. Tym samym nie można dokumentów chować głęboko w szafie, a odpowiednie ich katalogowanie będzie mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania porządku w domu. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest zakup segregatorów i kuwet, w których będzie się trzymało odpowiednio opisane dokumenty. Drugą – zakup regału, który ułatwi sięganie po takie dokumenty. Można pokusić się na przykład o wygodne szafki wiszące o podłużnym kształcie, z drzwiczkami otwieranymi do góry. Taki sposób otwierania ułatwi sięganie po potrzebne rzeczy – wystarczy tylko wstać z krzesła, a otwarte na oścież drzwi nie będą kłopotem, nawet gdy zapomni się ich zamknąć.

Regały stojące – czy się sprawdzają w domowym biurze?

Dla większej ilości segregatorów, książek i drobiazgów warto zakupić regał stojący z licznymi półkami. Na stronie https://www.meble.pl/poradnik/biuro można znaleźć liczne propozycje urządzania gabinetu, aby był on maksymalnie funkcjonalny i sprzyjał pracy umysłowej. Warto się nimi kierować, gdy się marzy o optymalizacji swojej przestrzeni w domu. Regały stojące z licznymi półkami mogą być wyższe i niższe, szersze i węższe, mogą także posiadać drzwiczki lub być otwarte. Te otwarte będą nieco lepszym rozwiązaniem, jeśli wszelkie dokumenty są posegregowane, umieszczone w ładnych kuwetach lub segregatorach i często używane. Jeśli wolisz, aby Twoje domowe biuro zachowało bardziej domowy, estetyczny charakter, postaw na regały z otwieranymi drzwiczkami lub z drzwiami przesuwnymi – ładne fronty będą skutecznie maskowały dokumenty leżące wewnątrz!