Metalowe ozdoby do salonu – na co warto zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku bez problemu znajdziesz nietuzinkowe, rękodzielnicze ozdoby do domu, w tym wyroby metaloplastyczne. Są to przeróżne dekoracje wiszące, stojące lub leżące, użytkowe oraz ozdobne. Na co zwrócić uwagę, wybierając ozdoby metalowe do salonu? Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek.

Dekoracje z metalu w salonie: jak je wybrać?

Szukasz niebanalnych ozdób metalowych do swojego wnętrza? Pamiętaj o tym, by tworzyły one spójną kompozycję wraz z pozostałymi elementami wyposażenia. Co to oznacza w praktyce? Twórz stylowe połączenia kolorów i materiałów na zasadzie kontrastu lub spójności. Monotonię jasnych wnętrz świetnie przełamują czarne elementy w postaci metalowych kwietników, ramek i akcesoriów kominkowych.

W salonie industrialnym i nowoczesnym sprawdzą się metalowe świeczniki, przywieszki, ozdobne tabliczki ze spersonalizowanymi napisami. Takie przedmioty współtworzą kameralną atmosferę i sprawiają, że Twój salon nabiera indywidualizmu. Zanim jednak zakupisz metalowe ozdoby do domu pamiętaj, by dobierać je stosownie do wielkości pomieszczenia. W dużych salonach efektownie prezentują się większe dekoracje, zaś piękno małego saloniku najlepiej podkreśla niewielkie ozdoby metaloplastyczne: figurki, misy, zegary, ramki.

Metalowe ozdoby do domu: zwróć uwagę na producenta

Najlepsze ozdoby z metalu to przedmioty, które powstają na niedużą skalę w rękodzielniczych pracowniach. Są to miniaturowe dzieła, dzięki którym w pełni wydobędziesz piękno swojego salonu. Zwróć uwagę na metaloplastyczne dekoracje Dąstal – to eleganckie, kunsztownie wykonane wyposażenie, idealne do aranżacji klasycznych, nowoczesnych, industrialnych i retro.

W sklepie internetowym Dąstal wybierzesz wysokiej jakości, autorskie wyroby metaloplastyczne: stylowe kwietniki, wieszaki, świeczniki i figurki. Bogaty katalog Dąstal obejmuje też gustowne meble, stojaki na płyty lub butelki oraz wykwintne akcesoria kominkowe i nietuzinkowe, metalowe kosze na drewno.