Remonty łazienek w stylu industrialnym: Surowość i funkcjonalność dla nowoczesnych wnętrz

Remonty łazienek w stylu industrialnym: surowość i funkcjonalność dla nowoczesnych wnętrz

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jako miejsce relaksu i regeneracji, powinna być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Jednak, aby zrobić wrażenie i wzbudzić zachwyt swoim nietypowym stylem, można ją urządzić w stylu industrialnym. Taki wybór to przede wszystkim połączenie estetyki surowych fabrycznych materiałów ze współczesnymi wygodami. W tym artykule postaramy się przybliżyć nieco ten temat i podpowiedzieć, jak stworzyć industrialną łazienkę.

  1. Surowy styl industrialny

Styl industrialny to przede wszystkim duża dawka surowości. Siedemdziesiąte pięć procent to betonowe i ceglane ściany, a pozostałe procenty to metalowe rurociągi, tynki murarskie, a także meble i akcesoria zrobione z surowych materiałów. Wszystko to sprawia, że łazienka zyskuje surowy i niepowtarzalny charakter.

  1. Funkcjonalność i wygoda

W stylu industrialnym poza surowością, ważna jest także wygoda i funkcjonalność. Wszystkie meble i akcesoria powinny być bardzo funkcjonalne, aby łazienka była przyjazna użytkownikowi. Ważne jest również, aby wszystko było łatwo dostępne i pod ręką, aby użytkownik mógł korzystać z łazienki bez żadnych przeszkód.

  1. Materiały w stylu industrialnym

Materiały użyte do urządzenia łazienki w stylu industrialnym powinny być surowe i naturalne. Najważniejsze to beton, cegła, drewno i metal. Betonowe ściany i podłogi zapełniają łazienkę surowym klimatem i jednocześnie dają nieskończone możliwości aranżacyjne. Drewniane meble i półki to dowód na to, że styl industrialny może być również ciepły i przytulny. Natomiast dodatki z metalu przypominają, że łazienka ta to przede wszystkim miejsce czystości i higieny.

  1. Kolorystyka industrialna

W industrialnej łazience, dominują kolorystykę zimne i surowe odcienie. Prawie wszystko w łazience powinno być utrzymane w odcieniach szarości, czerni i bieli. Wszystko po to, aby odczucie surowości było jeszcze bardziej podkreślone. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można dodać akcentów kolorystycznych, ale zwykle są to intensywne kolory, takie jak czerwień czy pomarańcz.

  1. Jak stworzyć industrialną łazienkę?

• Wybierz surowe i naturalne materiały.
• Zdecyduj się na chłodną i surową kolorystykę.
• Zainstaluj duże, surowe płytki, najlepiej imitujące beton lub cegłę.
• Postaw na meble z naturalnego drewna.
• Dodaj metalowe akcenty, takie jak rury kanalizacyjne lub wieszaki na ręczniki.
• Zainstaluj surowe lampy, najlepiej przypominające lampy przemysłowe.
• Dodaj elementy, które złamią surowość pomieszczenia, na przykład rośliny lub nowoczesne akcesoria łazienkowe.

Podsumowanie

Styl industrialny to przede wszystkim surowość połączona z funkcjonalnością i wygodą. Chłodna kolorystyka odcieni szarości, czerń i biel, naturalne materiały, takie jak beton, cegła, drewno, metal oraz duże, surowe płytki połączone z dodatkami, takimi jak rośliny czy nowoczesne akcesoria, działają razem niesamowicie i tworzą niezapomniane wrażenie.