Jak optycznie powiększyć przedpokój?

Przedpokój to kluczowe miejsce w każdej aranżacji wnętrza. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że jest to pomieszczenie, które jako ostatnie widzimy, gdy wychodzimy z domu oraz pierwsze, na które zwrócimy uwagę po powrocie. To sprawia, że jest to również domowa wizytówka, ponieważ pierwsze i ostatnie wrażenia naszych gości z odwiedzin u nas, mogą być na wagę złota. Bardzo często przedpokoje są bardzo ograniczone przestrzennie, ale nie powinniśmy się tym załamywać. Są skuteczne sposoby na to, by optycznie powiększyć domowy przedpokój.

Tym co wpłynie na optyczne powiększenie każdego pomieszczenia jest oczywiście porządek. Jeżeli zachowamy w przedpokoju porządek to będzie on wydawał się znacznie większy niż w rzeczywistości. Analogicznie, jeżeli w naszym przedpokoju będzie panował bałagan, to pomieszczenie to będzie wydawało się dużo mniejsze. Dotyczy to nie tylko małych przedmiotów, ale również mebli. Zastanówmy się nad tym, które meble są nam niezbędne w przedpokoju, a to co zbędne po prostu usuńmy. W ten sposób “odgruzujemy” to pomieszczenie i sprawimy, że będzie bardziej przestronne.

Co jeszcze możemy zrobić w domowym przedpokoju?

To co sprawdza się w każdym pomieszczeniu to oczywiście jasne ściany. Jasne kolory wpływają na optyczne powiększenie pomieszczenia, dlatego nie powinniśmy się ich bać w domowym przedpokoju. Ten mały i niedrogi zabieg może wprowadzić wiele korzystnych zmian oraz polepszyć nasze samopoczucie. Kolejna sprawdzona metoda to oczywiście posiadanie w pomieszczeniu luster, które będą odbijać światło oraz optycznie powiększą pomieszczenie. Lustro można umieścić bezpośrednio na ścianie lub w przypadku szafy w zabudowie, lustra mogą znajdować się na frontowych drzwiach szafy. Taki zabieg jest naprawdę bardzo skuteczny.

W odbiorze każdego wnętrza bardzo ważne jest również oświetlenie. Jasne oświetlenie wpłynie na optyczne zwiększenie każdego pomieszczenia, w tym oczywiście również przedpokoju. Jeżeli zadbamy o wdrożenie tych małych zmian lub zastosujemy je już na etapie aranżacji przedpokoju to uzyskamy zadowalający efekt. Wówczas to pomieszczenie optycznie będzie znacznie większe. Po więcej porad w zakresie aranżacji przedpokojów zapraszamy do naszego poradnika https://www.meble.pl/poradnik/przedpokoj.