Ewidencja sprzedazy online

Bardzo silny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne są wiele rozmaitych funkcji, które nie tylko pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, ale również ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, pozwalają na dokładną kontrolę pracy kasjera, jak jeszcze kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, potrafią one także współpracować z całym szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne chodzą do tanio bardziej trudnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty natomiast planują naprawdę złożoną konstrukcję.

Które posiadamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje kilka inny zakres możliwości, jaki jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak łatwo, kasy ERC są w układu do walut POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i form, a i charakteryzują się ograniczoną opinią i wgranym na pewne oprogramowaniem. Ważna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a czyli po kilku latach użytkowania, nie jest już na niej pomieszczenia i praktycznie dodaje się do komunikacji. Jest wciąż jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC jesteśmy szansę podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w niniejszym zarówno komputer, nie jest możliwe poprowadzenie sprzedaży z okresu programu komputerowego – do ostatniego konieczna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o minimalnych poziomach oraz z ograniczonym zakresem funkcji. Są więc narzędzia przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy wykonują paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią niemało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a dodatkowo czytnik kodów także w ten ćwicz coś zastąpić ich budowę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich istnieje mnóstwo miejsc kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, jakie są dobrane do ewidencjonowania obrotów, a i realizacji kilku różnych funkcji, które są związane z magazynowaniem towarów, a więcej ich sprzedażą.